پروژه ایستگاه پمپاژ آب خام مجتمع مس سونگون

 

این پروژه در تاریخ 24/12/1389 از طرف شرکت ملی صنایع مس ایران به این شرکت ابلاغ گردید. مدت قرارداد 14 ماه، محل اجرای پروژه شهرستان اهر واقع در استان آذربایجان شرقی و ظرفیت پمپاژ570 متر مکعب در ساعت با  فشار کاری 130 بار بود.

خدماتی که توسط شرکت آبانگان صنعت ارائه گردید عبارت است از : خرید کلیه مصالح ، تجهیزات و اقلام مورد نیاز، حمل ، نصب و راه اندازی ، تست الکتروپمپ 1060 کیلو واتی، احداث کامل یک ایستگاه پمپاژ جدیددر کنار ایستگاه موجود که شامل عملیات سیویل، مکانیکال، الکتریکال، کنترل و ابزاردقیق، اجرای کامل ساخت سوله ایستگاه پمپاژ، اجرای کامل یک مخزن بتنی 500 متر مکعبی مدفون، احداث ساختمان نگهبانی، کلیه عملیات مربوط به لوله کشی بین اجزاء مختلف مسیرهای خط لوله مکش و دهش موجود و خرید تجهیزات و اجرای پایپینگ جدید.

جهت انتقال آب از سد ستارخان به مجتمع مس سونگون سه دستگاه پمپ 1300 کیلو واتی در ایستگاه پمپاژ جدید و یک دستگاه پمپ 1060 کیلو واتی جهت ارتقاء ایستگاه پمپاژ قدیم مدنظر قرار گرفته است. آب خروجی از سد ستارخان به طور ثقلی به سمت محل احداث ایستگاه هدایت می گردد و یک ایستگاه پمپاژ ( بوستر پمپ ) جهت تامین هد مورد نیاز برای انتقال آب به مخازن ذخیره مکش مدنظر قرار گرفته است. آب خام قبل از ذخیره در تانکهای ذخیره مکش از یک میکرواسترینر عبور می نماید. فشار آب ورودی به ایستگاه پمپاژ با استفاده از پمپهای یاد شده تا 130 بار افزایش داده شده و به سمت مجتمع مس سونگون پمپاژ می شود. 


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنیدبرای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید