تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی شهرهای سده لنجان و ورنامخواست

 

این قرارداد در تاریخ 20/4/1391 توسط سازمان آب و فاضلاب استان اصفهان با عنوان کارفرما به این شرکت ابلاغ گردید. مدت قرارداد 30 ماه و زمان اتمام آن 20/10/1393 بوده، محل اجرای پروژه شهر سده لنجان واقع در استان اصفهان و ظرفیت تصفیه پساب 4800 متر مکعب در روز میباشد.

خدماتی که توسط شرکت آبانگان صنعت انجام میگیرد عبارت است از: انجام کلیه عملیات طراحی و مهندسی شامل طراحی پایه، طراحی تفضیلی و تهیه نقشه های اجرایی، تهیه و تدارک، خرید کلیه تجهیزات ساخت داخل و خارج از کشور، حمل و نقل، انجام کارهای ساختمانی، نصب و راه اندازی، آموزش، بهره برداریدو ساله و تأمین قطعات یدکی راه اندازی و قطعات یدکی مورد نیاز 2 ساله پس از بهره برداری.

سیستم تصفیه فاضلاب بهداشتی در این  تصفیه خانه هوادهی ممتد(extended aeration) می باشد بدین ترتیب که فاضلاب خام ورودی به تصفیه خانه پس از عبور از یک آشغالگیر مکانیکی به  هدایت می گردد و فاضلاب دانه گیری شده از طریق پمپ های مستغرق به تانک های آنوکسیک و از آنجا به تانک هوادهی منتقل می شود . در تانک های هوادهی، هوادهی از طریق بلوئر و دیفیوزرهای دیسکی صورت می گیرد. قسمتی از فاضلاب خروجی از تانک هوادهی جهت انجام واکنش های دینتریفیکاسیون به تانک آنوکسیک برگشت داده می شود و از طریق همزن های مستغرق با فاضلاب خام مخلوط می گردد. پساب خروجی از تانک های هوادهی به تانک های ته نشینی از نوع دایره ای وارد شده و جامدات ته نشین شده در این تانک از طریق پل لجنروب به مرکز تانک ته نشینی هدایت می گردد. فاضلاب زلال خروجی از تانک ته نشینی پس از ضد عفونی از طریق یک سیستم کلرزنی مایع ضد عفونیمی گردد. لجن مازاد تولید شده در این تصفیه خانه از طریق یک سیستم تغلیظ و بلت فیلتر پرس آبگیری و جهت رسیدن به لجن کلاس B با آهک مخلوط می گردد. 


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید