تصفیه خانه فاضلاب مهدی شهر

 

این قراداد درتاریخ 27/3/1387 توسط سازمان آب و فاضلاب استان سمنان به این شرکت ابلاغ گردید. مدت قرارداد 18 ماه، محل اجرا شهر مهدیشهر در استان سمنان و ظرفیت فاضلاب تولیدی 6000 متر مکعب در روز میباشد.

در اين پروژه كليه امور مربوط به طراحي و مهندسي، عملیات ساختمانی و تهیه وخريد تجهيزات الكترومكانيكال و کنترل و ابزار دقيق، ساخت و نصب و راه اندازي تجهیزات و بهره برداري یکساله تصفیه خانه به عهده این شرکت می باشد.

سیستم تصفیه فاضلاب بهداشتی در این تصفیه خانه هوادهی ممتد (extended aeration) می باشد. بدین ترتیب که فاضلاب خام ورودی به تصفیه خانه پس از عبور از یک آشغالگیر مکانیکی وارد تانک های آنوکسیک (Anoxic) و از آنجا به تانک هوادهی منتقل می شود.در این تانک، هوادهی از طریق بلوئر و دیفیوزر های لوله ای صورت می گیرد. قسمتی از فاضلاب خروجی از تانک هوادهی جهت انجام واکنش های دنیتریفیکاسیون به تانک آنوکسیک برگشت دادهمی شود و از طریق هنمزنهای مستغرق با فاضلاب خام مخلوط می گردد. پساب خروجی از تانک های هوادهی به تانک های ته نشینی از نوع مستطیلی وارد شده و جامدات ته نشین شده در این تانک از طریق پل لجنروب رفت و برگشتی به ابتدای تانک هدایت می گردد. فاضلاب زلال خروجی از تانک ته نشینی پس از ضدعفونی از طریق یک سیستم کلرزنی گازی خارج تصفیه خانه هدایت می گردد. لجن مازاد تولید شده در این تصفیه خانه پس از هضم هوازی و تغلیظ از طریق سیستم بلت فیلتر پرس آبگیری می گردد. 


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنیدبرای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید