تصفیه خانه فاضلاب صنعتی و بهداشتی فولاد سبا

 

این پروژه در تاریخ 12/11/1389 توسط مجتمع فولاد مبارکه با عنوان کارفرما به این شرکت ابلاغ گردید، مدت قرارداد 12 ماه شامل  طراحی، اجرا  است  ، محل اجرای پروژه مجتمع فولاد سبا و ظرفیت تصفیه پساب صنعتی و انسانی به ترتیب 18000 و1200 متر مکعب در روز میباشد.

خدماتی که توسط شرکت آبانگان صنعت انجام میگیرد عبارت است از: طراحی و مهندسی ، تهیه و تدارک کلیه تجهیزات و قطعات یدکی ساخت داخل و خارج از کشور، حمل و نقل، انجام کارهای ساختمانی و نصب و راه اندازی و تضمین کلیه تجهیزات

برای تصفیه فاضلاب صنعتی تولید شده در مجتمع فولاد سبا از یک سیستم تصفیه شامل واحد تصفیه فیزیکی ، شیمیایی ، فیلتراسیون و اسمز معکوس استفاده شده است. جهت حذف مواد قابل ته نشینی و روغن، فاضلاب ابتدا وارد تانک های ته نشینی از نوع مستطیلی شده و سپس در دو تانک متعادلساز به ظرفیت 7000 متر مکعب ذخیره می گردد. فاضلاب با دبی ثابت از طریق پمپ های مستغرق از تانک های متعادلساز سریع به واحد اختلاط سریع پمپاژ می شود. پس از ترزیق مواد شیمیایی به فاضلاب ورودی به تانک اختلاط سریع ، فاضلاب وارد تانک های کلاریفلاکولاتور و از آنجا به واحد فیلتراسیون هدایت می شود و آب فیلتر شده جهت کاهش جامدات محلول به دو واحداسمز معکوس با ظرفیت هرکدام150متر مکعب در ساعت پمپاژ می شود ، و نهایتاً فاضلاب تصفیه شده از طریق پمپ های خشک با هد خروجی 40 متر به مخزن ذخیره آب صنعتی مجتمع پمپاژ می شود.

برای تصفیه فاضلاب بهداشتی مجتمع فولاد سبا یک سیستم تصفیه بیولوژیکی لجن فعال با هوادهی ممتد (Extended Aeration) به ظرفیت 1200 متر مکعب در روز مدنظر قرار گرفته است. واحدهای اصلی در این تصفیه خانه شامل آشغالگیری ، هوادهی، ته نشینی، کلرزنی ، بستر لجن خشک کن و فیلتر پرس می باشند. 


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنیدبرای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید