تصفیه خانه آب شرب شهر دیواندره

 

این پروژه در تاریخ 10/9/1390 توسط شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان کردستان با عنوان کارفرما و شرکت مهندسی مشاور جویاب نو با عنوان مشاور به این شرکت ابلاغ گردید. مدت اجرای کار 30 ماه و زمان اتمام آن 10/9/1393 میباشد. ظرفیت آب تولیدی 21600 متر مکعب در روز  و   محل اجرای آن شهر دیواندره است.

خدماتی که توسط شرکت آبانگان صنعت ارائه میگردد عبارت است از: کلیه عملیات اجرائی احداث و تجهیز تصفیه خانه آب شرب دیواندره که شامل کلیه مراحل آماده سازی زمین، احداث ساختمانهای فرآیندی و جانبی، خرید و نصب و راه اندازی تجهیزات برقی و مکانیکی ، انجام کلیه لوله گذاری، حوضچه های شیر آلات و نظایر آن میباشد.

جهت تصفیه آب در این تصفیه خانه فرایند فیلتراسیون مستقیم (direct filtration)برای تولید 21600 متر مکعب در روز آب آشامیدنی مدنظر قرار گرفته است . در این تصفیه خانه آب خام ورودی از طریق سد سیازاخ تامین می گردد. آب خام ورودی ابتدا وارد واحد هوادهی و سپس وارد مخازن ذخیره 5000متر مکعبی می گردد و پس از تنظیم دبی به تانک اختلاط سریع و سپس فلاکولاتورها وارد می گردد. در این واحد با تزریق کلروفریک و پلی الکترولیت عملیات انعقاد و لخته سازی صورت می گیرد و سپسآب خروجی به طور مستقیم به واحد فیلتراسیون انتقال داده میشود. فیلترهای این پروژه از نوع ثقلی تند(Rapid gravity sand filter  )می باشند.آب خروجی از واحد فیلتراسیون در مخازن بتنی به ظرفیت5000 متر مکعب ذخیره و سپس از طریق پمپهای با هد خروجی 90 متر به شبکه توزیع آب شهر دیواندره پمپاژ می شود. برای آبگیری لجن تولیدی در این تصفیه خانه از تیکنر و لاگونهای تبخیری استفاده شده است. 


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنیدبرای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید